Andru

Řešit se dá každý existující problém, i ten nejsložitější. Stačí si k tomu jenom najít dobrého rádce a pomocníka. A tím může být třeba i náš web.

Jak přečkat šok z unikající vody

Jedním z nejdůležitějších životních momentů je zajištění vlastního bydlení v potřebném komfortu. Vůbec nejde o to, zda máte uvnitř bytu pozlacené dveřní kliky nebo Rembrandtův obraz za desítky milionů korun, tím zásadním, co je ve hře, je optimální teplota ovzduší, dostatek světla i životního prostoru, pohodlné posezení a lůžko na spaní a mimo jiné i funkční technické zázemí v podobě toalety, kuchyně a koupelny.

kleště sikovky

Toto si velmi dobře uvědomíte ve chvíli, kdy překročíte práh bytu, a kdy očekáváte, že konečně po příchodu z práce budete mít chvíli klidu, a že si také dopřejete něco k snědku, ovšem namísto vašeho očekávání přichází šok z proměny obytného prostoru v dětské brouzdaliště. Docela obyčejná prasklá vodovodní trubka v bytě otočí jako mávnutím kouzelného proutku váš život o sto osmdesát stupňů, a možná, že v takovém okamžiku závidíte bezdomovcům, co problémy tohoto typu absolutně neřeší.

vodovodní ventil

Každý šok je v lidském životě nepříjemný, je to druh stresové situace, která také může skončit pobytem v nemocnici. Někteří dokonce na únik vody v bytě zareagují infarktem nebo cévní mozkovou příhodou. Není to legrace, a tak si raději předem, dokud je relativní klid, nachystejte scénář dalšího postupu. Jak si počínat, aby šok byl co nejmenší?

Mějte číslo na instalatéry uložené předem – nejhorší je v šoku začít hledat instalatérskou firmu na Internetu. Budete nervózní a podráždění a v takové chvíli je lepší jít se projít ven nebo si zacvičit, nikoli sedět u psacího stolu. Máte-li na havarijní servis kontakt v mobilu, jen vytočíte číslo a během pár minut již budete klidnější, protože víte, že se brzy problém vyřeší.

Uzavřete vodu, vypněte elektřinu a pošlete děti k babičce – nenechávejte zbytek rodiny doma při havarijních situacích, bezpečnější je odeslat je někam ven, uzavřít přívod vody, vypnout hlavní jistič, kdyby voda pronikla do elektroinstalace, a vyčkat příjezdu instalatéra.

Objednejte si pizzu – nejlepším společníkem ve stresových situacích je dobrý pokrm, který připraví profesionální kuchař. Klidně si objednejte pizzu nebo jiné hotové jídlo s odvozem do bytu, abyste nemuseli nic vařit nebo běhat po nákupech, a v poklidu vyčkejte příjezdu instalatérů. Ti si s vyhledáváním úniku vody poradí i bez vaší asistence.

Podobné příspěvky