Andru

Řešit se dá každý existující problém, i ten nejsložitější. Stačí si k tomu jenom najít dobrého rádce a pomocníka. A tím může být třeba i náš web.

Montáží nábytku s profesionály předejdete kuriózním situacím


Když si objednáte v obchodě nábytek, například kompletní sestavu do dětského pokoje, dovezou vám ji v kartonových krabicích jako stavebnici. Dnes je to již běžná praxe, ovšem mohou mezi námi být i lidé, kteří s tím nepočítají, například někteří senioři nebo ti, co nikdy nábytek nekupovali, mají doma starožitnosti po předcích a najednou si usmyslí, že si pořídí do pracovny další psací stůl.

nábytek v místnosti

Jakmile těmto lidem dopraví přepravní služba namísto nábytku jen papírové krabice plné různých komponentů, mohou být rozčarováni a nemile překvapeni. Pustí se pak do montáže nábytku v Praze svépomocí a nejsou-li manuálně příliš zruční, mohou tu vzniknout i velmi kuriózní situace.

montáž nábytku

Návod je nečitelný rébus – po rozbalení krabic se zadíváte na návod k montáži a nevěřícně budete kroutit hlavou. Většina návodů je z úsporných důvodů vytištěna černobíle v podobě schematického nákresu a může se stát, že je nákres natolik nesrozumitelný, že si popletete díly a provrtáte vruty desky, které by provrtané být neměly.

Nevhodné nářadí – ne každý má doma profesionální nářadí, sadu šroubováků, kleští, kladiv, stranových a imbus klíčů a dalších pomůcek, s nimiž je montáž spíše zábava, než práce. Někdo disponuje jen dvěma opotřebenými křížovými šroubováky, kladivem, z něhož padá násada, a zrezivělými kleštěmi. S takovým nářadím to bude spíše očistec. Další důvod, proč si na montáž nábytku sjednat profesionály.

Padající desky – při montáži velkých skříní, postelí nebo stolů si musíte různě vypomáhat a být šikovní, aby vám desky nepadaly z výšky na zem. Někdy stačí jen drobná nepozornost, z desky se odlomí roh, a máte nábytek znehodnocený.

Špatně zvolené místo montáže – problém nastává i tehdy, pokud se tísníte v malé místnosti, a postupně rostoucí velikost montované sestavy vás odtud vytlačí ven. Udělejte si kolem sebe dostatečně velký prostor a odstraňte včas všechny předměty, aby tu nepřekážely.

Podobné příspěvky