Andru

Řešit se dá každý existující problém, i ten nejsložitější. Stačí si k tomu jenom najít dobrého rádce a pomocníka. A tím může být třeba i náš web.

Nižší náklady i ve starším domě


Ceny za energie začínaly být problém, jakmile se začala zdražovat elektřina. Mnozí dodavatelé zdražovali opravdu extrémně, a tak lidé začínali mít problém s placením záloh. Zdražil i plyn, a lidé tak museli hledat způsoby jak ušetřit za energie. Někdo se snažil minimalizovat spotřebu, ale vzhledem k cenám energií to velký vliv na zálohy nemělo. Část lidí si začala pořizovat například solární panely, pomocí kterých si vyrobí vlastní elektřinu. Investice do solárních panelů sice není nejnižší, ale v současné době je možné čerpat různé dotace na jejich pořízení.

starý dům

Problém mají s placením složenek hlavně lidé ve starších domech. Protože zdražil plyn, kterým spousta lidí topí, hledali způsob jak snížit náklady za topení, ale v této oblasti moc možností není. Mnoho lidí bydlí v nezateplených domech v původním stavu, což znamená nezateplenou fasádu, nezateplenou střechu a stará okna a dveře. Kombinace těchto faktorů znamená že se v domě děje jediné – uniká teplo všemi směry. A to má samozřejmě obrovský dopad na vyúčtování za teplo.

Nepomůže ani topení pevnými palivy, protože stejně budete topit zbytečně moc. Protopíte tak částku, která by za jiných okolností tak vysoká nebyla. Proto je potřeba investovat do rekonstrukce a zateplit si nejen fasádu, ale hlavně střechu. Střechou uniká daleko více tepla, než jsou si lidé ochotni připustit. Zkuste vylézt na půdu jakmile se ochladí, a během chvilky vám bude velká zima. Pod zateplenou střechou vám zima rozhodně nebude.

tepelné čerpadlo

Zvažujete investici do zateplení svého staršího domu? Nebo chcete zateplit novostavbu kterou stavíte? Zelená úsporám Zlín, ale i v Zelená úsporám v dalších městech he dotační program, který vám může pomoct s financováním zateplení. Veškeré podklady vám můžeme pomoct vyřídit, a rovnou vám můžeme dům i zateplit tak, aby vám teplo neunikalo.

Podobné příspěvky