Andru

Řešit se dá každý existující problém, i ten nejsložitější. Stačí si k tomu jenom najít dobrého rádce a pomocníka. A tím může být třeba i náš web.

Plánujete nové schody?


Patrové domy jsou méně populární než ty přízemní, jenže pokud to rozměry stavební parcely neumožňují, přízemní bungalov si nepostavíte. Ve starší řadové zástavbě najdete většinou patrové domy, které jsou patrové právě z toho důvodu, aby se ušetřila zastavěná plocha. Většina lidí chtěla mít dvorek a nejlépe i zahradu, takže museli vyřešit jak to udělat. A jako nejlepší řešení se jevilo a jeví stavba na patro. Mnoho lidí ale tento typ domu nechce, protože mají obavy, že by ve vyšším věku nemuseli dokázat dojít nahoru a zase dolů. To ale není pravidlem, http://www.hasicskyrokskozlem.cz/pravidla a klidně můžete chodit po schodech – nikde není dáno že zrovna vy toho schopní nebudete. A pokud se toho opravdu hodně bojíte, nechte si v přízemí jednu ložnici právě na důchod.

moderní zábradlí

Patrové domy jsou sice praktické s ohledem na zastavěnou plochu, ale je nutné si do nich nechat udělat schody. To není úplně levná záležitost, a rozhodně se nedoporučuje dělat schody svépomocí. Je to totiž tak trochu fyzika, jelikož si musíte spočítat sklon, potřebnou výšku schodu, nosnost, a také je nutné propočítat počet schodů tak aby byly bezpečné a hlavně aby stejné. Zdá se to možná jako hloupost, ale je to poměrně těžký úkol, který by se měl svěřovat odborníkům.

Schody si můžete udělat z betonu, které lze upravit například betonovou stěrkou. Část lidí dává přednost schodům z masivu, které jsou ale velice finančně náročné, a také je nutné se s jejich výrobou obrátit na truhláře.

moderní schody

V každém případě nesmíte zapomenout na zábradlí na schodiště, které je nedílnou součástí každého schodiště. Je nutné nejen z důvodů, bezpečnostních, ale také je potřeba si uvědomit, že může jít o výrazný designový prvek. I schody se zábradlím mohou upoutat pozornost na první pohled, a mohou být něčím výjimečným, co doma každý nemá. My vám vyrobíme zábradlí z kovu, dřeva, skla i z kombinací těchto materiálů.

Podobné příspěvky