Andru

Řešit se dá každý existující problém, i ten nejsložitější. Stačí si k tomu jenom najít dobrého rádce a pomocníka. A tím může být třeba i náš web.

Co jsou pilové kotouče a jaké prodáváme my?

Co jsou pilové kotouče na kov a k čemu slouží?

Pilové kotouče na kov jsou vhodné do dělících pil určených k řezání trubek, profilů a plných materiálů, jsou pevné a odolné vůči prasknutí, proto jsou vhodné k řezání oceli, bronzu, mosazi nebo nerezové oceli. Pilové kotouče na kov jsou velice dobré na tkzv. dělení – výhodou dělení pilovým kotoučem je také vysoká kvalita povrchu po řezu a značná kvalita kolmosti řezu.

pilový kotouč-zuby

Jak dělíme pilové kotouče?

1. Kotouče s břitovými destičkami-Tyto destičky se využívají a jsou skvělé na dělení oceli!
2. Pilové kotouče z HSS – mají větší využití, kotouče s břitovými destičkami jsou sice lepší, ale pilové kotouče zase na rozdíl od kotoučů s břitovými destičkami můžete přebrušovat několikrát.
3. Pilové kotouče SK na neželezné kovy – které se využívají k dělení neželezných kovů, především hliníku a duralu.

Dále je rozdělujeme na:
1. plechové
2. kotouče s tvrdokovovými zuby

Zuby kovových kotoučů jsou vyseknuté z oceli a středně vyhnuté od osy kotouče čemuž se říká- šrank. Pokud chcete dřevoobrábět, je důležité ve své dílně mít pouze tvrdokovové kotouče. Ale ani ten nemusí být záruka kvality. Kvalitní tvrdokovový kotouč poznáte podle – tloušťky tvrdokovového plátku, podle povrchové úpravy těla kotouče a podle odhlučňovacích a expanzních drážek v těle kotouče.

Jaké kovové kotouče nabízíme my?
Jemnozubé, polohrubozubé, hlubozubé a okružní pily.

pilový kotouč

Jak by měl vypadat kvalitní pilový kotouč?
-povrch těla by měl být broušený jemně, ne drsné a surové!
– dále by povrch těla měl být ideálně lakovaný, nebo povlakovaný teflonem, nebo nejlépe pochromovaný.

Dále na co si dát pozor jsou odhlučňovací a expanzní drážky v těle kotouče! Odhlučňovací drážky eliminují hluk při řezání. Kotouč s odhlučňovacími drážkami po úderu zní jen velmi krátce! Kotouč s expanzivními drážkami, které jsou velmi důležité, protože eliminují kroucení a vlnění kotouče které vzniká během tepla!

Podobné příspěvky