Andru

Řešit se dá každý existující problém, i ten nejsložitější. Stačí si k tomu jenom najít dobrého rádce a pomocníka. A tím může být třeba i náš web.

Máte problém s úklidem bytu?

Mít uklizené chodby a schodiště je pro každého člověka bydlícího v bytě asi naprostá samozřejmost. Jenže ty společné prostory někdo musí uklidit. Často se stává, že si nájemníci a majitelé bytů rozdělí úklid třeba po týdnu, jenže se stává, že někteří lidé dělají, že se jich úklid netýká. A tak za ně musí uklízet ostatní. Jenže v takovém případě by někteří lidé uklízeli několikrát za rok, zatímco jiní vůbec. Jak z takového problému ven?

čisticí prostředky

Pokud máte v bytovém domě někoho koho obtěžuje uklízet společné prostory, bohužel nemáte moc šancí jak tuto situaci vyřešit. Když domluva nepomůže, máte nejspíš smůlu. Můžete se sice soudit, ale soud potrvá i několik let, a i když ho vyhrajete, stejně nemáte moc šancí jak jej k úklidu opravdu donutit. Proto je lepší zařídit profesionální úklid panelových domů. Úklidové firmy nabízí celou škálu služeb, mezi které patří i úklid společných prostor, a to včetně sklepních kójí, kočárkáren a sušáren.

Stačí se domluvit
Jestli je pro vás jedinou schůdnou cestou jak mít uklizeno i ve společných prostorách sjednání úklidu třetí stranou, domluvte se s firmou, která tyto služby nabízí. Mžete si sjednat četnost úklidu a co všechno má být jak čato prováděno. Každý týden se většinou zametají schody a chodby, které se následně vytírají. Na každé patro se používá čistá voda, aby byl výsledek skvělý. Součástí každotýdenního úklidu je mytí zábradlí a jednou za měsíc lze například omést pavučiny.

kbelík s vodou

Nenechte ostatní aby vás nutili žít v neuklizeném domě, a sjednejte si úklid. Většinou se platí z fondu oprav, který má zřízený snad každý bytový dům. Díky tomu budete mít uklizeno všichni bez hádek a navíc za úklid zaplatí všichni stejnou částku. Na toto řešení většinou přistoupí všichni, protože jsou nakonec rádi, že nemusí uklízet osobně. Využijte tuto šanci na klidné a čisté bydlení.

Podobné příspěvky