Andru

Řešit se dá každý existující problém, i ten nejsložitější. Stačí si k tomu jenom najít dobrého rádce a pomocníka. A tím může být třeba i náš web.

Dovolená v partě s mikrobusem


Pronájem mikrobusů poskytuje některé zajímavé výhody vůči jiným způsobům přepravy. Jestliže si takové vozidlo vypůjčíte na dovolenou, získáte vhodného společníka například pro společné akce ve sportovním duchu.

Hradní zříceniny – někteří nadšenci se věnují historickým památkám až tak, že je osobně navštěvují, fotí si je a sbírají tu suvenýry v podobě kamenů či samorostů. Skvěle tomu nahrávají zejména hradní zříceniny, těch je v naší zemi opravdu mnoho a jejich návštěvy provází kontakt s mnohdy malebnou přírodou. Z vrcholků kopců také bývá zajímavý výhled, a tak je takové putování docela zajímavou podívanou. S pronajatým mikrobusem se tu v devítičlenné posádce vůbec nemusíte nudit.

výhled od Trosek

Cykloturistika – že existují tzv. cyklobusy, které přepravují dle jízdního řádu zájemce o cykloturistiku například na jihu Čech, je známo již dlouho. Problém však spočívá v tom, že jste závislí na jízdním řádu a také na trase, kam vás cyklobus zaveze. Máte-li k dispozici pronajatý mikrobus s přívěsným vozíkem na kola, můžete se klidně prospat až do oběda a pak všichni společně vyrazit z turistické ubytovny nebo od ubytování v hotelu či penzionu na odpolední výlet třeba na Čertovy proudy pod Lipnem s cílem ve Vyšším Brodě a následně v Českém Krumlově.

jízda s mikrobusem

Vodáctví – má-li mikrobus tažné zařízení, jistě uveze i vozík s loďmi či rafty. Pro vodáky je takové vozidlo perfektní výpomoc, protože se jednak všichni pružně dopravíte tam, kam chcete, a zároveň vůz poslouží jako úložiště vašeho vybavení a osobních věcí. Nemusíte se pak s nimi vláčet v terénu a přenášet plně naložené lodě přes nesjízdné jezy. S mikrobusem se také snáze mění plány i z důvodu nepřízně počasí – máte na Sázavě málo vody v důsledku sucha? Pak se přesuňte na Vltavu, jejíž průtok je regulován lipenskými nádržemi, a bývá stabilní po celé léto.

Podobné příspěvky