Andru

Řešit se dá každý existující problém, i ten nejsložitější. Stačí si k tomu jenom najít dobrého rádce a pomocníka. A tím může být třeba i náš web.

Uzavíratelné sáčky si přibalte do lodního vaku na vodáckou výpravu


Balíte věci na vodáckou výpravu a sepisujete si průběžně jejich seznam? Pak si tam připište i uzavíratelný zip sáček v počtu několika kusů různých velikostí. K čemu je tu uplatníte?

Kolíčky na prádlo – vysypané kolíčky na prádlo v plastovém barelu jsou pro zlost, a když potřebujete rychle v kempu po připlutí sušit mokré oblečení, zbytečně ztratíte čas hledáním kolíčků v celém obsahu zavazadla. Budou-li v zipovém sáčku, je to naopak pohoda.

Toaletní papír – není nic horšího, než nutkání na velkou potřebu a při ruce rozmáčený toaletní papír, který je vám na dvě věci. Mějte toaleťák a papírové ubrousky i kapesníky uschované v uzavíratelném sáčku, kam se nedostane voda ani vlhkost.

prádlo na šňůře

Mapa a kilometráž – bez mapy a kilometráže je to, jako když plujete poslepu. Obě pomůcky jsou potřebné, abyste se včas připravili na varování před peřejí, nebezpečným jezem, nepřehledným úsekem, nízkou lávkou pro pěší atp. Kilometráž s mapou si uložte do sáčku se zipem a zip pořádně uzavřete. Mějte pak obě pomůcky při ruce, aby vaše plavba probíhala bez problémů.

toaletní papír

Svačina – vodáci poměrně často řeší zásadní problém, zejména v místech, kde není dostatek nákupních možností. Mají v průběhu plavby hlad, protože zapomínají na svačinu, kterou by si měli připravit ještě před vyplutím v kempu, a mít ji k dispozici v kánoi v příručním lodním vaku. Když už si ráno vzpomenou a nachystají si jídlo do vaku, nemají jej do čeho vložit, respektive pokud jídlo umístí do igelitového sáčku, ten nemá zavírání a odtud se může rozteklá pomazánka, máslo, sýr nebo zelenina dostat ven ze sáčku a potřísnit okolní předměty. Bude-li naopak svačina uzavřená v zip sáčku, nic se nikam nevylije a nerozteče. Můžete ji mít při ruce i v teplejším počasí, ovšem samozřejmě pamatujte na hygienická pravidla, aby nebylo jídlo kontaminováno bakteriemi.

Podobné příspěvky