Andru

Řešit se dá každý existující problém, i ten nejsložitější. Stačí si k tomu jenom najít dobrého rádce a pomocníka. A tím může být třeba i náš web.

Jak na růst svalové hmoty?

Věděli jste, že vaše tělo může každý týden přibrat půl kila svalové hmoty? Ale to je maximum, který si za týden zvládnete vybudovat. Pokud bude váš příjem kalorií příliš vysoký, přiberete kromě svalové hmoty také tuk, což nechcete.

Jaké jsou typy na to, abyste nabrali svalovou hmotu?

Snídaně

K vybudování svalů potřebujete mít hodně energie, a s tím vám může pomoci snídaně. Díky ní také zůstanete sytí až do dalšího jídla. Výživná a chutná snídaně může být také prevence k tomu, abyste měli neodolatelné chutě vyjíst ledničku plnou nezdravého jídla. Nejlepší tipy na snídaně pro růst svalů jsou vejce na nejrůznější způsoby, tvaroh nebo proteinové smoothie.

vejcvejce

Kvalitní bílkoviny

Snažte se přidat dostatečnou dávku proteinů do každého jídla. Proteiny jsou nejdůležitější látkou při tvorbě svalové hmoty. Mezi kvalitní zdroje bílkovin řadíme například maso, ať už červené, nebo drůbeží, ryby, vejce, mléčné výrobky, čočka, tofu, semínka, oříšky. Vidíte, že na výběr máte skutečně pestrou škálu potravin.

Sacharidy až po tréninku

Sacharidy, pokud možno zařaďte až po svých trénincích. Jak omezit sacharidy? Místo sacharidů si dejte třeba porci ovoce, nebo zeleniny. Ty sice také obsahují sacharidy, ale v o dost menším množství než třeba takové obilniny. Pokud si sacharidy dáváte, snažte se je zařadit až po silovém tréninku.

sacharidy

Silový trénink

Nic nepomůže vašim svalům tak, jako pravidelná pohybová aktivita ve spojitosti se správným jídelníčkem s dostatkem bílkovin. Zaměřte se především na silový trénink. Pokud si nejste jistí, jak s cvičením začít, určitě se pro začátek vyplatí zaplatit si trenéra, který vám pomůže.

Doplňky stravy

Můžete také využít různé doplňky stravy, které vám mohou pomoci s nárůstem svalové hmoty. Jedním takovým případem je ibutamoren. Jedná se o stimulant, který stimuluje tvorbu vlastního růstového hormonu.

Podobné příspěvky