Andru

Řešit se dá každý existující problém, i ten nejsložitější. Stačí si k tomu jenom najít dobrého rádce a pomocníka. A tím může být třeba i náš web.

Mít bazén není jen tak!

Určitě to znáte všichni. Je léto, venku je šílené dusno a vy jste u známých, kteří mají bazén. Najednou vás napadne, že si ho pořídíte taky. Hodí se to hlavně v létě, kdy u nás v naší zemi máme opravdu nesnesitelné dusno, které je každý rok horší a horší a vy byste také potřebovali nějaký ten bazén, který vás schladí. Známí to mají taky a vám je pořád blbé se koupat v bazénu u nich, a tak jste si řekli, že si ho pořídíte taky. Máte na výběr hned z několika druhů a čistě záleží jen na vás, vašich finančních možnostech, na tom, jakou máte zahradu a jak velké máte místo na zahradě. Na tom vše záleží při výběru bazénu, protože bazén není určitě jen tak levná záležitost.

bazén

Někteří našetřené peníze rovnou vloží dostavby bazénu v zemi, někteří si koupí jen nafukovací bazén, který není do země a stojí razantně méně než ten bazén do země, na který si musíte zavolat firmu, která se tomu věnuje a má s tím nějaké zkušenosti. Taková firma jednak nestojí pár korun a samotný bazén také nestojí pár korun, takže si musíte dobře vypočítat, jaké finanční možnosti máte. To je hlavní věc, od té se pak totiž bude odvíjet, jaký bazén si koupíte. Ať si koupíte jakýkoliv, je třeba pak dodržovat hygienu, což není jen tak jednoduché. Neznamená to jen si pořídit bazénovou sprchu a sprchovat se před vstupem do vody, to je snad jasné.

bazén

Znamená to ale samozřejmě se nějakým způsobem starat o bazén a vodu v něm, protože nechcete se koupat s mikroorganismy a bakteriemi v bazénu, ne? Proto je třeba se o něj starat. Jak se o takový bazén stará? Jednak musíte čistit stěny bazénu, které se čistí když je bazén vypuštěn, mimo to se čistí i dno bazénu, a to i když je napuštěn speciálním vysavačem do bazénu, který vám vysaje dno, na kterém máte třeba hlínu, nějaké částečky písku a podobně či listí. Kromě tohoto čištění se bazén musí čistit také chemicky pomocí tablet, které se do bazénu hodí a rozpustí se. To ničí právě ty bakterie, které my nevidíme.

Podobné příspěvky