Andru

Řešit se dá každý existující problém, i ten nejsložitější. Stačí si k tomu jenom najít dobrého rádce a pomocníka. A tím může být třeba i náš web.

Kdy si pozvat na ruční bourací práce odborníka


Potřebujete vybourat v domě příčku, zrušit dveře včetně zárubně, a rozšířit tím například podkrovní pokoj? Pak se s důvěrou obraťte na profesionály, kteří tyto práce provádí na zakázku, a hlavně v odborném duchu. Co by se mohlo stát, kdybyste se do toho pustili sami a ignorovali ceník ručních bouracích prací?

bourací práce

Rovné i šikmé zdi z heraklitu – v některých starších domech, stavěných ještě za socialismu či dokonce za první republiky, můžete v podkrovních místnostech narazit na heraklit. V té době pochopitelně neexistoval sádrokarton a heraklit byl pro tyto práce ideální, protože se vyráběl ve formě velkých desek, takže se s ním snáze obkládaly šikmé plochy, typické zejména pro podkrovní prostory. Heraklit je dřevitá hmota spojená cementem a při jejím bourání vzniká spousta prachu. Bourání komplikuje velká plocha desek a jejich vyšší hmotnost, takže se docela nadřete. Proto je výhodné povolat na tuto dřinu specialisty.

demolice domu

Rákosový strop – u některých starších domů můžete objevit rákosový strop, a pokud chcete jeho strukturu zachovat, pověřte bouráním příček odborníky, kteří pracují s citem a zkušenostmi. Vy byste mohli rákos zdemolovat a nevratně poškodit až zničit.

Elektroinstalace – někteří lidé si nemusí uvědomit, že je v domě stále funkční elektroinstalace, a pustí se do demoličních prací, což se může stát osudné jim i někomu jinému. Před demolicí části domu nebo celého objektu je nutné vždy zkontrolovat odpojení inženýrských sítí, tedy nejen elektroinstalace, ale i přípojky vody, kanalizace a plynového potrubí.

Hromada sutin – hromada sutin různorodého složení, konzistence, tvaru a velikosti může přidělat vrásky nejednomu majiteli dotčeného pozemku. K odvozu a hlavně k nakládce sutin je pak zapotřebí těžká technika, tedy například nakladač a nákladní automobil, a těmito prostředky obvykle amatéři nedisponují. A nakládat ručně jakékoli části bouraného objektu, to zavání úrazem.

Podobné příspěvky