Andru

Řešit se dá každý existující problém, i ten nejsložitější. Stačí si k tomu jenom najít dobrého rádce a pomocníka. A tím může být třeba i náš web.

Rizika klasických cigaret


Proč je kouření pro náš organismus tak nevhodné? Co se přesně děje a v jaké důsledky může dojít dlouhodobé kouření? Kouření je záležitost, která se s lidstvem táhne již dlouhou dobu. Proč je vlastně kouření tak využívané? Pokud vdechujeme do plic kouř určité omamné látky, ta se dostane do krevního oběhu velmi rychle a jednoduše. Jedná se tedy o cestu vstupu různých drog do těla. Pokud dnes mluvíme o kouření, máme na mysli hlavně kouření běžných nikotinových cigaret, ale mnoho rizik, které se s kouřením spojují, platí stejně pro kouření i jiných omamných látek. Při hoření cigarety se totiž neuvolňuje pouze dým dané omamné látky, ale také se spaluje všechno ostatní, co dohromady cigaretu tvoří.

vapování

Jednou z nejhorších součástí je dehet. Při jeho vdechování dochází k pravidelnému poškozování dýchacích cest. Ty se snaží se chránit tím, že jejich stěna zbytní a začne produkovat větší množství hlenu. Ten, ale i další faktory, pak způsobují nepříjemný kuřácký kašel. Dalším problémem je to, že se zmenší průměr těch nejdrobnějších dýchacích cest, průdušinek. Ty se pak při výdechu uzavírají a udržují tak v plicních sklípcích (což jsou úplné konce dýchacích cest, kde se vyměňují dýchací plyny mezi krví a vdechovaným vzduchem) zbytek vzduchu. To vede k tomu, že je jejich stěna poškozena. Jednotlivá septa mezi sklípky jsou ničena a dochází tak ke vzniku tzv. bul.

elektonická cigareta

Toto onemocnění se nazývá plicní emfyzém a je důvodem stále progresivní dušnosti u dlouholetých kuřáků. Proto je nejvyšší část vzdát se kouření. A pokud to nejde, pak alespoň vyměnit tyto škodlivé cigarety za méně nebezpečné verze. Moderním způsobem kouření je vapování. Vape E-cigo totiž reguluje teplotu, takže nevznikají všechny ty nebezpečné zplodiny a kouření se tak stává sice stále nebezpečným, ale mnohonásobně méně rizikovým zlozvykem.

Podobné příspěvky