Andru

Řešit se dá každý existující problém, i ten nejsložitější. Stačí si k tomu jenom najít dobrého rádce a pomocníka. A tím může být třeba i náš web.

Tampony a vložky jsou minulost

Každá zdravá dívka začíná menstruovat v jinou dobu. Dříve bylo běžné že toto období začínalo okolo 14. roku, ale dnes je zcela běžné, že dívky menstruují už od 10 let, a některé dokonce ještě dřív. Je to způsobeno vlivem hormonů, které se nachází i v celé řadě naší potravy. Rodiče, zejména asi matky, by měly dcery poučit o tom jak se během menstruace chovat, a především co používat za hygienu. Na trhu jsou nejrozšířenější vložky a tampony, kam také většina matek a i jejich dospívajících dcer sáhne.

vložky a tampony

Tampony nejsou pro mladé tělo vhodné, protože mohou při zavádění způsobit poranění. Mnohem lepší jsou vložky, které se používají snadněji a nehrozí že se dívka poraní. Jenže obě varianty mají jeden zásadní problém, a to je ekologie. Většina žen stále používá jednorázové pomůcky a ty končí ve spalovnách nebo na skládkách. V přírodě se nerozloží a jde o velkou ekologickou zátěž. Začaly se objevovat opakovaně použitelné menstruační pomůcky, které nezatěžují ani životní prostředí ani peněženku. Jsou to menstruační houbičky, kalíšky a kalhotky.

žena kalhotky

Pro mladé dívky jsou nejvhodnější české menstruační kalhotky, a to nejen z hlediska finančního a ekologického, ale především proto, že se velice snadno používají. Jsou pratelné, takže je stačí vyprat a jsou připravené k dalšímu použití. Protože se nosí místo běžného prádla, jsou velmi komfortní a diskrétní. Nikdo mimo jejich nositelku nemá šanci poznat že je má na sobě. I proto jsou velice vhodné pro mladé dívky, které jinak kvůli menstruaci čelí vtipným narážkám od svých spolužáků. V současné době jsou k dispozici ve více provedeních než jen v černé barvě a jednom střihu. Můžete najít i bílé a červené kousky, a některé firmy dokonce začaly vyrábět daleko více barev. Kalhotky jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a jejich popularita stoupá každým rokem.

Podobné příspěvky