Andru

Řešit se dá každý existující problém, i ten nejsložitější. Stačí si k tomu jenom najít dobrého rádce a pomocníka. A tím může být třeba i náš web.

Insolvence může být vaše poslední naděje


Insolvence je šancí na nový život pro ty, kteří mají velké dluhy. Do insolvence se může dostat jak podnikatelský subjekt, tak fyzická osoba. Insolvenci někdy nazýváme také osobní bankrot.

V čem vlastně spočívá?

Do insolvence se dostane ve chvíli, kdy nemůžete uspokojit závazky, které máte vůči svým věřitelům. Nejste schopni platit dluhy, které máte. Insolvence označuje také samotné řízení, během které se rozhodne, jestli mu bude insolvence povolena. O tomto rozhoduje soud.

soud

Insolvence samotná začíná tím, že podáte návrh na insolvenci u insolvenčního soudu. Toto můžete podat nejenom vy, ale také věřitel, kterému peníze dlužíte. Dlužník poté podává návrh na povolení oddlužení.

Během insolvence vám zůstává jenom nezabavitelné minimum. Zbytek putuje na uspokojení vašich věřitelů, kterým dlužíte peníze. Insolvence končí v okamžiku, kdy splatíte své závazky v plné výši, nebo pokud během tří let splatíte alespoň 60 % pohledávek, nebo pokud během 5 let vynaložíte veškeré úsilí ke splacení svých pohledávek a zároveň zaplatíte alespoň 30 % ze svých dluhů.

Tím, že se dostanete z insolvence, pro vás ale celý tento kolotoč nekončí. Ještě pět let po ukončení insolvence jste v insolvenčním rejstříku. Tento rejstřík je veřejný, a můžete v něm hledat i vy to, zda je nějaká konkrétní osoba v insolvenci. Hledat se dá podle jména či IČO firmy.

peníze

Po insolvenci si nemůžete v pětileté lhůtě brát žádné půjčky. Respektive můžete, ale žádná banka vám je zpravidla neposkytne, až na úplné výjimky.

Může ale nastat situace, kdy během těchto pěti let budete potřebovat financování. Co třeba, pokud se budete potřebovat stěhovat a budete potřebovat peníze na nový dům? Pro takové případy existuje hypotéka po insolvenci https://nebankovnihypoteka.cz/hypoteka-po-insolvenci/, kdy můžete hypotéku získat i přes záznam v insolvenčním rejstříku.

Podobné příspěvky